Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Queen Christina

Queen Christina

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes Sir, Mr. Bones

Yes Sir, Mr. Bones

1951
×
Read the review Edit this entry  
15
Swanee River

Swanee River

1939
×
Read the review Edit this entry  
15
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night School

Night School

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Northwest Hounded Police

Northwest Hounded Police

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry