• The Lovebirds

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Furie

    ★★

  • Oh, Ramona!

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Sweethearts

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Love Jacked

  • Instant Family

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Tag

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • I Feel Pretty

  • Champions

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • The Game Changers

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • I Kill Giants

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Why Him?

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Two Is a Family

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Look Who's Back

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★½

  • Absolutely Anything

    ★★★

  • Man Up

    ★★★

  • Wild

    ★★★½

  • Toy Story of Terror!

  • Rush

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Bedtime Stories

    ★★

  • Burn After Reading

    ★★★

  • In Bruges

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Ocean's Thirteen

    ★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

  • Ocean's Twelve

    ★★★½

  • I, Robot

    ★★★★

  • The Terminal

    ★★★½