• Dune

    ★★★

  • He's All That

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Chair

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Teen Titans Go! See Space Jam

    ½

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★★

  • Pompo: The Cinéphile

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ½

  • Puparia

    ★★★★★

  • Mank

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • The Show

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mayor

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★

  • Adam

    ★★★★★

  • Chris Claremont's X-Men

    ★★★½

  • Friedkin Uncut

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Violence Voyager

    ★★★★

  • Love, Chunibyo & Other Delusions! Take On Me

    ★★★½

  • Who Killed British Cinema?

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Invasion on Chestnut Ridge

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Dark Tower

    ★★★

  • The Mothman of Point Pleasant

    ★★★

  • The Circle

    ½

  • Hitler's Hollywood

  • Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

    ★★★★½

  • Wilson

    ½

  • Silence

    ★★½

  • Boo! A Madea Halloween

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★

  • Christine

  • Hitchcock/Truffaut

    ★★★

  • Miss Hokusai

    ★★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★★½

  • Entertainment

  • Bitter Lake

    ★★★★½

  • The End of the Tour

    ★★★½

  • Princes of the Yen

    ★★★½