Sort by

River__S has logged 195 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
25
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Edit this entry  
25
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
State and Main

State and Main

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
State and Main

State and Main

2000
×
Read prior review Edit this entry  
12
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
Edit this entry  
12
Night Moves

Night Moves

1975
×
Read the review Edit this entry  
10
Samurai I: Musashi Miyamoto

Samurai I: Musashi Miyamoto

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Show

The Show

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Show

The Show

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adam

Adam

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
City Hunter

City Hunter

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Recorder: The Marion Stokes Project

Recorder: The Marion Stokes Project

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Chair

The Chair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hitler's Hollywood

Hitler's Hollywood

2017
×
Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! See Space Jam

Teen Titans Go! See Space Jam

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry