Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★
Edit this entry  
05
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
09
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry