ciara has logged 25 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
Edit this entry  
21
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
21
King Kong

King Kong

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★
Edit this entry  
14
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Edit this entry  
14
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
Edit this entry  
14
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry