Sort by

ciara has logged 20 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
20
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Edit this entry  
05
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry