Sort by

ciara has logged 22 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry