• I'm Thinking of Ending Things

  • Project Power

    ★★

  • Artemis Fowl

  • Extraction

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Sextuplets

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Maniac

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Trolls

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • The Odyssey

    ★★★★