Harrison has logged 43 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Edit this entry  
09
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry