Sort by

rivvviera has logged 30 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deadpool

Deadpool

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Get the Grift

Get the Grift

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Call

The Call

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Strangers

The Strangers

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
I Origins

I Origins

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
LOL

LOL

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pretty One

The Pretty One

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
Read the review Edit this entry