Sort by

zal has logged 437 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Check the Store Next Door

Check the Store Next Door

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Intimacy

Intimacy

2001
×
★★½
Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pit Stop

Pit Stop

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eyes Wide Open

Eyes Wide Open

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antichrist

Antichrist

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wish Man

Wish Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry