• BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • American Pie Presents: Girls Rules

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Mandela Effect

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • 1BR

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Trap

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★★★

  • I See You

    ★★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Prodigy

    ★★★½

  • Rent

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Freaks

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Tales from the Hood 2

    ★★½

  • Cam

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Await Further Instructions

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★

  • When We First Met

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½