RJ has logged 200 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Video Game High School

Video Game High School

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Pie Presents: Girls Rules

American Pie Presents: Girls Rules

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
asdfmovie10

asdfmovie10

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Steps

Steps

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wrestling Isn't Wrestling

Wrestling Isn't Wrestling

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King

The King

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boy Who Cried Werewolf

The Boy Who Cried Werewolf

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry