• The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Bright

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Snowman

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Dark Tower

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • In a Heartbeat

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Big Little Lies

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Icarus

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hidden Figures

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Young Pope

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • Inferno

  • Snowden

  • Lion

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Arrival

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • Batman: The Killing Joke

  • Star Trek Beyond

  • Finding Dory

  • Hell or High Water

  • The Nice Guys