rjrodriguez1789 has logged 28 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry