Sort by

ryan has logged 23 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Zen Diaries of Garry Shandling

The Zen Diaries of Garry Shandling

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
17
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Never Back Down

Never Back Down

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★½
Edit this entry  
10
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★
Edit this entry  
09
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Desierto

Desierto

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry