Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mister Organ

Mister Organ

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
The Substitute

The Substitute

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old Dads

Old Dads

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beckham

Beckham

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
30
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
Edit this entry  
29
The Swan

The Swan

2023
×
Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Accused

Accused

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rapado

Rapado

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Edit this entry  
12
9/11: The Falling Man

9/11: The Falling Man

2006
×
Edit this entry  
11
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
Edit this entry  
10
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Edit this entry  
09
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry