• The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • star-crossed: the film

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

  • Locked Down

    ★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • A California Christmas

    ★★½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • The Princess Switch: Switched Again

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • Holidate

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½