RJ has logged 41 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Newsies

Newsies

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read prior review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Freak Show

Freak Show

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Traffic

Traffic

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X+Y

X+Y

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Limey

The Limey

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2013
×
Edit this entry  
04
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry