Sort by

RJ has logged 192 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
17
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
01
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Time Travel Mater

Time Travel Mater

2012
×
Edit this entry  
04
Small Fry

Small Fry

2011
×
Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
23
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry