RSS feed for Rosie

Rosie has logged 33 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Yes or No: Come Back to Me

Yes or No: Come Back to Me

2012
×
★★
Edit this entry  
10
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★★
Edit this entry  
10
Breakup Buddies

Breakup Buddies

2014
×
★★
Edit this entry  
15
The Drug King

The Drug King

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Lost in Beijing

Lost in Beijing

2007
×
★★
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Edit this entry  
20
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Edit this entry  
24
Happy Together

Happy Together

2008
×
★★
Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
07
The Bow

The Bow

2005
×
★★
Edit this entry  
21
The Feels

The Feels

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Spring Bears Love

Spring Bears Love

2003
×
★★
Edit this entry  
17
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★
Edit this entry  
21
Behind the Camera

Behind the Camera

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Princesita

Princesita

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★
Edit this entry  
04
...First Do No Harm

...First Do No Harm

1997
×
★★
Edit this entry  
19
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★
Edit this entry  
02
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★
Edit this entry  
10
The Blob

The Blob

1958
×
★★
Edit this entry  
17
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Edit this entry  
10
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Nine Months

Nine Months

1995
×
★★
Edit this entry  
11
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cheri

Cheri

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Edit this entry  
22
Albert Nobbs

Albert Nobbs

2011
×
★★
Edit this entry