rlobaugh has logged 167 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fatman

Fatman

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Firebringer

Firebringer

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry