Sort by
  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★½

  • Adverse

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★