• Dear Evan Hansen

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Out of Body

    ½

  • Looking for Rafflesias and Other Fleeting Things

    ★★

  • Beckett

    ★★½

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Pig

    ★★★★

  • Deep

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Little Planet

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The LOONAverse

    ★★★★★

  • Nevertheless,

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★★

  • Sweet & Sour

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Dynamo Dream: Salad Mug

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Ride or Die

    ½

  • Why Did You Kill Me?

  • Naked Singularity

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Cherry

    ★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Double Patty

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Tom & Jerry

    ½