Sort by

Daniel has logged 22 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Married Couple

A Married Couple

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry