Daniel has logged 219 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Collector

The Collector

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ted 2

Ted 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Family Guy Presents: Stewie Griffin: The Untold Story

Family Guy Presents: Stewie Griffin: The Untold Story

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Radiohead: The King of Limbs – From the Basement

Radiohead: The King of Limbs – From the Basement

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
½
Read the review Edit this entry