Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Nobody

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Spy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Burnt

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • The Three Musketeers

    ★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • The King's Speech

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★½

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★

  • The King of Comedy

    ★★★★

  • The Sting

    ★★★★½