Sort by

Rohan has logged 222 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★½
Edit this entry  
10
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★
Edit this entry  
08
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★½
Edit this entry  
08
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rush

Rush

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Predator

The Predator

2018
×
Edit this entry  
04
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Willow

Willow

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Argo

Argo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Town

The Town

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Predators

Predators

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Predator 2

Predator 2

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star 80

Star 80

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Limey

The Limey

1999
×
★★
Read prior review Edit this entry  
17
Lenny

Lenny

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Selma

Selma

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry