• Mank

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

  • Onward

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Like a Boss

    ★★★

  • Dolittle

    ★★★★

  • Star Wars Collection

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★½

  • Tolkien

    ★★★★½

  • UglyDolls

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Best of Enemies

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Captive State

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★