Roman has logged 29 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor

Thor

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry