• Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Queen of Speed

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Dexter: New Blood

  • Paul Merson: Football, Gambling & Me

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Duel

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • Beckett

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Nitram

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

  • Missing Pictures Episode 2: Tsai Ming-liang

  • Vaccines: A Measured Response

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★★

  • Moonbathing in February

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Alex Wheatle

    ★★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • The Comeback Trail

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Genus Pan

    ★★★★

  • Louis Theroux: Life on the Edge

  • Mainstream

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½