RobbieDE has logged 339 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frownland

Frownland

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Nativity!

Nativity!

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ralph Handel Story

The Ralph Handel Story

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Louis Theroux: Altered States

Louis Theroux: Altered States

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Louis Theroux: Altered States

Louis Theroux: Altered States

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Louis Theroux: Mothers on the Edge

Louis Theroux: Mothers on the Edge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trophy Hunter

Trophy Hunter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Powers of Katsu

The Powers of Katsu

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
John's Gone

John's Gone

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Acquaintances of a Lonely John

The Acquaintances of a Lonely John

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Ralph Handel Story

The Ralph Handel Story

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Back of Her Head

The Back of Her Head

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lose Her Island

Lose Her Island

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jerry Ruis, Shall We Do This?

Jerry Ruis, Shall We Do This?

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Think I'm Missing Parts

I Think I'm Missing Parts

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
There's Nothing You Can Do.

There's Nothing You Can Do.

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Straight Hustle

Straight Hustle

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Solid Gold

Solid Gold

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John's Lonely Trip to Coney Island

John's Lonely Trip to Coney Island

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Girl Is a Gun

A Girl Is a Gun

1971
×
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry