RobbieDE has logged 19 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nazi Concentration Camps

Nazi Concentration Camps

1945
×
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Woman Next Door

The Woman Next Door

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Metro

The Last Metro

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Endless

Endless

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry