Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rubber

Rubber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Angst

Angst

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aliens of the Deep

Aliens of the Deep

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
Read the review Edit this entry  
31
The Man with the Rubber Head

The Man with the Rubber Head

1901
×
Read the review Edit this entry  
31
Onesime, Clockmaker

Onesime, Clockmaker

1912
×
Read the review Edit this entry  
31
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lift

The Lift

1972
×
Read the review Edit this entry  
29
When the Lights Lead, the Shadows Follow

When the Lights Lead, the Shadows Follow

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
help

help

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Read the review Edit this entry  
27
Out

Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Xenogenesis

Xenogenesis

1978
×
Read the review Edit this entry  
27
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sick

Sick

1975
×
Read the review Edit this entry  
25
Piranha

Piranha

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
Read the review Edit this entry  
24
Nirvana: In Utero

Nirvana: In Utero

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Impossible Truth

The Impossible Truth

1975
×
Read the review Edit this entry  
23
Work

Work

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
hot dogs

hot dogs

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once A Year

Once A Year

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Even the Best

Even the Best

×
Read the review Edit this entry  
16
Morning Walk

Morning Walk

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Circus Maximus

Circus Maximus

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry