• Mank

  • Da 5 Bloods

  • The Invisible Man

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Underwater

  • The Gentlemen

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

  • Knives Out

  • Joker

    ★½

  • Judy

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Missing Link

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Top End Wedding

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★½

  • The Report

  • The Farewell

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

  • Her Smell

    ★★★★

  • Wild Rose

    ★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Gloria Bell

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Peterloo

    ★★★★