• Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★½

  • Woman at War

    ★★★½

  • Arctic

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Dear Ex

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Transit

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Phantom Thread

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Shot Caller

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Sweet Virginia

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Life

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Burning Sands

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★½

  • Fences

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • Silence

    ★★★★