• Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Lion

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Hounds of Love

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • Deadpool

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Take Me to the River

    ★★★★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Love & Mercy

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Maps to the Stars

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Enemy

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Cosmopolis

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★½

  • Hugo

    ★★★★

  • A Dangerous Method

    ★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★½

  • Thor

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

  • Iron Man 2

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Milk

    ★★★★

  • Frost/Nixon

    ★★★★½

  • The Incredible Hulk

    ★★½

  • Iron Man

    ★★★½

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • Death Proof

    ★★★½

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★★

  • Children of Men

    ★★★★★