• North by Northwest

    ★★★★½

  • Foreign Correspondent

    ★★★★

  • Notorious

    ★★★★★

  • Diamonds Are Forever

    ★★

  • Live and Let Die

    ★★½

  • You Only Live Twice

    ★★★

  • The Man with the Golden Gun

    ★★★½

  • On Her Majesty's Secret Service

    ★★★★½

  • Goldfinger

    ★★★★½

  • From Russia with Love

    ★★★★★

  • Thunderball

    ★½

  • Dr. No

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★