Sort by

Robert has logged 96 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Crossfire

Christmas Crossfire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
What We Wanted

What We Wanted

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jim Button and the Wild 13

Jim Button and the Wild 13

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hello Again - A Wedding A Day

Hello Again - A Wedding A Day

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Seberg

Seberg

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaks – You're One of Us

Freaks – You're One of Us

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Advantages of Travelling by Train

Advantages of Travelling by Train

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry