robert has logged 17 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry