Sort by

robert has logged 153 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry