Sort by

Robert has logged 167 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Christmas with the Campbells

Christmas with the Campbells

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Troll

Troll

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mickey: The Story of a Mouse

Mickey: The Story of a Mouse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghosts of Christmas Always

Ghosts of Christmas Always

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
Read the review Edit this entry  
28
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Patient

The Patient

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Paloni Show! Halloween Special!

The Paloni Show! Halloween Special!

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mortal Kombat Legends: Snow Blind

Mortal Kombat Legends: Snow Blind

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bros

Bros

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trick or Treat Scooby-Doo!

Trick or Treat Scooby-Doo!

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry