Sort by
  • Avatar: The Way of Water

  • Falling for Christmas

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • She Said

  • Luckiest Girl Alive

  • Do Revenge

  • My Policeman

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Whale

    ★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Purple Hearts

    ½

  • Not Okay

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

  • Bullet Train

  • Thor: Love and Thunder

  • Father of the Bride

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Stressed Out

  • X

    ★★★

  • Cruel Instruction

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Alice

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Nanny

    ★★★★

  • Master

  • Breaking

    ★★★½

  • Call Jane

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Princess

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Maid

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Drive My Car

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World