Sort by

lauren has logged 190 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Yule Log

The Yule Log

1966
×
Read the review Edit this entry  
11
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
Edit this entry  
27
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
12 Feet Deep

12 Feet Deep

2017
×
Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read prior review Edit this entry  
25
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★
Edit this entry  
15
Otherhood

Otherhood

2019
×
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Share

Share

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry