RobertoBJacome has logged 84 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Superman vs. The Elite

Superman vs. The Elite

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Police Academy 3: Back in Training

Police Academy 3: Back in Training

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blended

Blended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Overboard

Overboard

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shirley

Shirley

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry