• Fever Dream

    ★★½

  • Lovely Boy

    ★★★

  • Kate

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • School of Mafia

    ½

  • Luca

    ★★★

  • Maschile singolare

    ★½

  • The Shift

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Do Not Kill Me

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Coming 2 America

  • Cherry

    ★★

  • Boss Level

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • The Last Paradiso

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Palmer

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • The Guest Room

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Holiday on Mars

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Il talento del calabrone

    ★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★½

  • Love Is Just a Death Away

    ★★★

  • Cosa sarà

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Cadaver

    ★½

  • Calabria, terra mia

  • Shadows

    ★★★½

  • Out Of My League

    ★★★

  • Ricochet

    ★★★

  • The Stronghold

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Home

    ★★½

  • Nocturne

    ★★½