Roberto has logged 227 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sono solo fantasmi

Sono solo fantasmi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Crypt Monster

The Crypt Monster

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trip

The Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fever Dream

Fever Dream

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lovely Boy

Lovely Boy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
School of Mafia

School of Mafia

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Immortal

The Immortal

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cosa sarà

Cosa sarà

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kate

Kate

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Do Not Kill Me

Do Not Kill Me

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
All Hands on Deck

All Hands on Deck

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Story of a Love Affair

Story of a Love Affair

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
ZeroZeroZero

ZeroZeroZero

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blue Room

The Blue Room

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Boys Cry

Boys Cry

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Horse Fever

Horse Fever

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frivolous Lola

Frivolous Lola

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Falling

Falling

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Predators

The Predators

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry