Roberto has logged 60 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Numbers

Numbers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beginning

Beginning

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fear

Fear

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Never Cry

I Never Cry

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Dusk

In the Dusk

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Technique

The Technique

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pari

Pari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Armadila

Armadila

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arka

Arka

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Father

Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Body

Body

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Birthday

Happy Birthday

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vouta

Vouta

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
So That She Wouldn't Stay Alive

So That She Wouldn't Stay Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Fertile Day

A Fertile Day

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Is Just a Death Away

Love Is Just a Death Away

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Morning Laughter

My Morning Laughter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Acasă, My Home

Acasă, My Home

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Andromeda Galaxy

Andromeda Galaxy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Frenchman

A Frenchman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Campaign

The Campaign

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Underground

Underground

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Between Dying

In Between Dying

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Our Father

Our Father

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
DolceRoma

DolceRoma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Scent of the Night

The Scent of the Night

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guest Room

The Guest Room

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry