Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Green Years

The Green Years

1963
×
★★★½
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Soldier Millions

Soldier Millions

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Soldier Millions

Soldier Millions

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Life, Animated

Life, Animated

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Floyd Norman: An Animated Life

Floyd Norman: An Animated Life

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Deep Water

Deep Water

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry